5 AMPER ELEKTRONİK SİGORTA

Elektronik stabilizatörler veya güç kaynakları, özellikle laboratuvarlarda bulunanlar, kısa devrelerden, hatalı kablolamadan veya servis verilen cihazın hasar görmesinden kaynaklanan aşırı akımlara karşı korunmalıdır.

TARİH TERS ÇEVİRME

Örnek: 25-05-2017 00:00:00 gibi bir tarih var elimizde aşağıdaki fonksiyonla girilen tarihi tersine çevirip veritabanımıza kaydedebiliriz, genelde formlarımızdan kullanıcıdan aldığımız tarih bilgisini tersine çevirip kaydetmemiz gerekmektedir.

PHP DİZİN İÇİNDEKİ TÜM DOSYALARI SİLME

PHP scriptlerimizde bir klasörün içindeki tüm dosyaları silmek isteyebiliriz bunun için aşağıdaki kodu kullanabiliriz $dir içindeki path yolunu verirken dikkatli davranılması gerek zira yanlışlıkla tüm dosyalarınızı silebilirsiniz.

OTOMATİK ŞİFRE ÜRET

Bazen otomatik şifre üretecine ihtiyaç duyabiliriz aşağıdaki fonksiyon rastgele belirtilen uzunlukta şifre üretmektedir, uzunluk belirtilmezse 8 karakter olarak üretir.

PHP ILE EKRAN GÖRÜNTÜSÜ ALMAK

Bir projede ekrandaki tablonun resmi istenmişti bende nette araştırma yaparken https://blog.kesdi.com‘da bu konuda yazmış olduklarını gördüm, ben kendime not olsun diye buraya da ekliyorum, kodu denemedim ama en kısa zamanda deneyeceğim.